Pytania i odpowiedzi

Napisz do nas

email: biuro@ecoergia.com
fax: +48 (12) 443 19 49

Formularz kontaktowy

Telefoniczna obsługa klienta

0 801 090 181
+48 (12) 443 19 50

Pracujemy pn-pt od 8 do 18

Jak zawrzeć umowę

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami przez formularz kontaktowy, a w ciągu 48 godzin nasz pracownik zadzwoni do Ciebie w celu omówienia oferty oraz terminu podpisania umowy.

W jaki sposób zamówić usługę

Istnieją dwa sposoby zamówień – internetowe oraz telefoniczne. Wejdź w zakładkę kontakt i wypełnij formularz podając w wiadomości, która z ofert Cię interesuje. Po wypełnieniu i przesłaniu formularza, w ciągu 48 godzin skontaktuje się z Tobą nasz pracownik w celu omówienia szczegółów oferty oraz terminu podpisania umowy. Możesz również zadzwonić na naszą infolinię pod numer 0 801 090 181 lub w przypadku telefonów komórkowych +48 (12) 443 19 50 i zamówić usługę przez telefon.

Czy muszę samodzielnie rozwiązać umowę z poprzednim dostawcą

Nie. Wystarczy, że przy podpisywaniu z nami umowy przekażesz nam również pełnomocnictwo, a wszystkie formalności załatwimy za Ciebie.

Ile kosztuje zmiana dostawcy energii

Zmiana dostawcy jest całkowicie bezpłatna, więc nie musisz się martwić o ewentualne koszty.

W jakich godzinach czynne jest biuro obsługi klienta

Nasze biuro obsługi klienta czynne jest w godzinach 8:00 – 18:00 od poniedziałku do piątku. Możliwy jest również kontakt email: ecoergia@ecoergia.com – nasi pracownicy odpowiadają na wiadomości email maksymalnie w ciągu 48 godzin

Z kim się kontaktować w przypadku awarii

Za wszelkie usterki sieci energetycznej odpowiada OZE (Operator Systemu Dystrybucyjnego) i w przypadku awarii należy skontaktować się z pogotowiem energetycznym dostępnym pod numerem 991.

Jak przepisać licznik na inną osobę

W celu przepisania umowy na inną osobę należy dokonać cesji umowy. W tym przypadku należy wypełnić stosowne dokumenty i dostarczyć je do biura obsługi klienta.

Jak wznowić dostawę prądu, po opłaceniu zaległego rachunku?

Wystarczy, że prześlesz na nasz adres pocztowy potwierdzenie wpłaty i skontaktujesz się telefonicznie z naszym biurem obsługi klienta – w przypadku potwierdzeń przesłanych do godziny 15, jeszcze tego samego dnia przesyłamy wniosek o wznowienie dostawy do OSD.

Kim jest dystrybutor energii elektrycznej

(zwany potocznie dostawcą energii, a formalnie Operatorem Systemu Dystrybucyjnego)
Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się dystrybucją  energii elektrycznej, odpowiedzialne za ruch sieciowy  w systemie dystrybucyjnym, bieżące i długookresowe  bezpieczeństwo funkcjonowania tego systemu, eksploatację, konserwację, modernizacje oraz niezbędną rozbudowę sieci  dystrybucyjnej, w tym połączeń z innymi systemami  elektroenergetycznymi.

Dystrybutor jest odpowiedzialny za:

  • Ciągłość dostaw prądu,
  • Modernizacje, utrzymanie sieci energetycznej i naprawy,
  • Odczyty liczników i przekazanie zużyć do Sprzedawcy,
  • Parametry dostarczanej energii zgodnie z zamówioną ilością.

Co to jest układ pomiarowo – rozliczeniowy

Liczniki i inne urządzenia pomiarowe lub pomiarowo- rozliczeniowe, w szczególności: liczniki energii czynnej, liczniki energii biernej oraz przekładniki prądowe i napięciowe

Co to jest energia czynna

Energia czynna to nic innego jak zużyta przez nas energia elektryczna.

Co to jest umowa kompleksowa

Umowa dotycząca tzw. usługi kompleksowej (sprzedaż i dostawa energii) zawierana pomiędzy sprzedawcą, a odbiorcą.

Co to jest taryfa i grupa taryfowa

Zbiór cen energii oraz warunków ich stosowania. W praktyce jest to po prostu cennik energii. Grupa taryfowa to formalne oznaczenie konkretnej taryfy w cenniku (taryfie) dostawcy lub sprzedawcy energii (np. G11, G12, G12g)

Co to jest nr PPE (Punkt Poboru Energii)

Punkt w sieci, w którym dokonywany jest pomiar energii elektrycznej. Każdy  PPE posiada unikatowy numer identyfikacyjny nadany przez OSD i numer ten może być podawany na fakturze za usługi kompleksowe (dystrybucja i sprzedaż energii) lub za usługi dystrybucji.

Co to jest licznik

Z punktem poboru energii (PPE) jest jednoznacznie skojarzony układ pomiarowo-rozliczeniowy, potocznie zwany licznikiem. Licznik także ma swój numer identyfikacyjny lecz nie należy utożsamiać PPE z licznikiem, choćby ze względu na możliwość wymiany licznika przez OSD (wymiana z powodu usterki, wymiana na nowocześniejszy).

Czy podczas zmiany dostawcy (sprzedawcy) energii elektrycznej może wystąpić przerwa w dostawie prądu

Nie może dojść do przerwy. Klient pozostaje przyłączony do sieci tego samego, niezmiennego dystrybutora energii elektrycznej (OSD). Zapewnia to  ciągłość dostaw prądu. Również OSD niezmiennie odpowiada za  zapewnienie zamówionego poziomu mocy, naprawę urządzeń, odczyt liczników.

Nasi partnerzy

Newsletter